صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شیوه نامه آزمون جامع داروسازی 180 واحدی

شیوه نامه آزمون جامع داروسازی 180 واحدی

1-     کلیه دانشجویان مقطع دکتری عمومی داروسازی (اعم از دولتی، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و دانشگاه آزاد اسلامی) ورودی مهر 1394 و به بعد، ملزم به شرکت در این آزمون می باشند.

2-     آزمون جامع داروسازی جایگزین آزمون علوم پایه خواهد شد. بر این اساس دانشجویان داروسازی ورودی مهر94 و به بعد صرفاً در آزمون جامع داروسازی شرکت خواهند نمود.

3-     آزمون جامع داروسازی دو مرتبه در سال برگزار خواهد شد (طبق تقویم امتحانات مرکز آزمون معاونت آموزشی وزارت متبوع و احتمالاً در شهریور و اسفندماه هر سال)

4-     دانشجویانی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که 180 واحد درسی تعیین شده را گذرانده باشند و میانگین کل نمرات آنها در دروس گذرانده شده حداقل 12 باشد. با این حال، در شرایطی که تنها دو درس تئوری باقی مانده باشد (اعم از دروس عمومی، علوم پایه و تخصصی)، دانشجو می تواند در آزمون جامع داروسازی شرکت کند و دروس باقیمانده را پس از قبولی در امتحان جامع بگذراند. 

5-     شرکت در آزمون جامع داروسازی تا سه نوبت مجاز است. چنانچه دانشجو در امتحان مزبور نمره قبولی کسب نکند، از ادامه تحصیل در رشته دکتری عمومی داروسازی محروم خواهد شد.

6-      سقف سنوات مجاز تحصیلی برای گذراندن 180 واحد درسی و قبولی در آزمون، مطابق با قوانین جاری آموزشی خواهد بود. 

7-     مواد امتحانی و تقسیم بندی تعداد سؤالات آزمون جامع داروسازی به شرح زیر می باشند:

 فارماکوگنوزی (20 سؤال)، شیمی دارویی (30 سؤال)، داروشناسی (35 سؤال)، سم شناسی (15سؤال)، فارماسیوتیکس (50 سؤال) و داروسازی بالینی (50 سؤال) وکلیه دروس دارای ضریب یکسانی می باشند.

8-     منابع آزمون جامع داروسازی در وب سایت دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی به آدرس EPSC.behdasht.gov.ir خواهد شد.

9-     نمره قبولی در آزمون جامع داروسازی 50 درصد نمره کل خواهد بود. 

10-  سایر مواردی که در این شیوه نامه به آنها اشاره ای نشده است، تابع «آیین نامه آموزشی دوره دکترای عمومی داروسازی» می باشند.                                                  

   دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی


١٢:١٣ - 1398/08/21    /    شماره : ١٦١٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٧خروج