صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده داروسازی و علوم دارویی بندرعباس پیشتاز در ساخت محلول ضدعفونی کننده

در راستای مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا؛ دانشکده داروسازی و علوم دارویی بندرعباس ساخت محلول ضدعفونی کننده را در برنامه خود قرار داد.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و اعلام وزارت محترم بهداشت مبنی بر مقابله و پیشگیری با این ویروس نوپدید و رعایت اصول بهداشتی؛ از آنجائیکه شرکت ها و کارخانه جات تولید کننده محلول های ضدعفونی هنوز در مرحله تولید معمولی بوده و میزان فعالیت خود را افزایش نداده بودند، دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به منظور تأمین مواد ضدعفونی واحدهای درمانی و بهداشتی استان اقدام به ساخت محلول های ضدعفونی کننده دست و سطوح نمود.

این پروژه با همت اعضای هیأت علمی، کارشناسان آزمایشگاه، دانشجویان و پرسنل این دانشکده همزمان با شیوع ویروس کرونا آغاز شد تا بتواند تا حدودی کمبود این محلول را در استان جبران کند.

واحد ساخت دانشکده داروسازی میزان 4000 لیتر محلول ضدعفونی را تهیه و بعد از بسته بندی در گالن های 20 لیتری در اختیار معاونت بهداشتی استان، واحدهای درمانی و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی استان قرار داد.

دکتر امید صفا ریاست محترم دانشکده داروسازی و علوم دارویی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های بی بدیل همکاران عرصه سلامت به ویژه مدافعان سلامت در جای جای کشور، از هموطنان عزیز خواست با رعایت توصیه های بهداشتی در پیشگیری و مقابله با شیوع گسترده کرونا تمام توان خود را به کار گرفته و با اهالی از خودگذشته و جانفشان نظام سلامت کشور همکاری لازم را داشته باشند.

 


١١:١٧ - 1399/02/06    /    شماره : ١٧٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٤١١خروج