صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

قبولی اولین دانشجوی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مقطع دکتری تخصص Ph.Dفاطمه خواجویی بعنوان اولین دانشجوی داروسازی بندرعباس موفق به قبولی دوره دکتری تخصصی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی و علوم دارویی بندرعباس؛ این دانشکده در بهمن 94 تاسیس و نخستین گروه دانشجویان داروسازی از همان بهمن 94 پذیرش گردیدند.

به گفته رئیس دانشکده داروسازی بندرعباس؛ دانشجویان داروسازی ورودی 94 به عنوان اولین گروه در اسفند 99 در آزمون جامع 180 واحدی شرکت نمودند که این دانشکده با 95.83 امتیاز موفق به کسب رتبه دوم کشوری در بین 25 دانشکده داروسازی شد و همچنین فاطمه خواجویی با کسب نمره 167 در جایگاه چهارم کشور قرار گرفت.

دکتر امید صفا گفت باتوجه به اینکه فاطمه خواجویی ملاک های تعیین شده آیین نامه دوره دکتری عمومی/ دکتری تخصص داروسازی (Pharm.D/Ph.D.) از جمله 2.5 درصد برتر آزمون جامع و معدل کل 17 را دارا بود طبق این آیین نامه بدون شرکت در آزمون دوره تخصصی و از طریق مصاحبه، موفق به پذیرش در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) بیوتکنولوژی دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد.

این در حالی است که نخستین گروه دانشجویان داروسازی بندرعباس هنوز فارغ التحصیل نشده اند و امید است پس از اتمام تحصیل و از طریق شرکت در آزمون موفق به قبولی در رشته های تخصصی داروسازی شوند.١٠:٤٥ - 1400/07/17    /    شماره : ٢٤٤١٤    /    تعداد نمایش : ١٧١خروج