صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت بدون وقفه داروخانه های آموزشی دانشکده داروسازی و علوم دارویی در راستای کنترل ویروس کرونا

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و مراجعه مردم به داروخانه ها؛ کارکنان داروخانه ها و فعالان عرصه توزیع دارو پا به پای مدافعان خط اول سلامت کشور، در جهت تأمین اقلام مورد نیاز و رفع نیازهای دارویی و بهداشتی شهروندان و واحدهای درمانی استان تلاش بی وقفه ای دارند.

داروسازان و کارکنان داروخانه‌ها از جمله اقشاری هستند که با مراجعه کنندگانی که اکثر آنها بیمار بوده و برای دریافت نسخه پزشک به این مکان می آیند ارتباط مستقیم دارند.

دانشکده داروسازی و علوم دارویی بندرعباس دارای 3 داروخانه آموزشی می باشد و در حال حاضر 2 داروخانه  به صورت شبانه روزی و یک داروخانه بصورت روزانه (مخصوص بیماران خاص) فعالیت دارند. این داروخانه ها به محض دریافت اقلام دارویی و بهداشتی، بلافاصله مراحل توزیع صحیح بین متقاضیان را آغاز کرده و تمام تلاش آنها در راستای رضایت شهروندان است و اگر کمبودی در توزیع دارو و اقلام بهداشتی مشاهده می شود ناشی از کمبود در کل کشور است.

با توجه به شرایط موجود و بحران بیماری کووید۱۹؛ فعالیت و عملکرد داروخانه ها، نحوه توزیع مواد ضدعفونی کننده و اقلام مورد نیاز مردم بطور مستمر مورد نظارت و پایش دانشکده داروسازی و علوم دارویی قرار می گیرد.

 


١١:٣٤ - 1399/02/06    /    شماره : ١٧٣٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٨٢خروج