صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

از اعضای کمیته اعتباربخشی دانشکده داروسازی بندرعباس تجلیل بعمل آمد

 

با حضور دکتر اصغری دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت، دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر حسنی آزاد معاون آموزشی دانشگاه، دکتر صفا رئیس دانشکده داروسازی و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشکده از اعضای کمیته اعتبار بخشی دانشکده داروسازی تقدیر شد.

 رئیس دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در آئین برگزاری مراسم تجلیل از تیم اعتبار بخشی دانشکده داروسازی گفت: تیمی منسجم با مشارکت (جمعی ازاعضای هیأت علمی دانشگاه)، دانشجویان، کارکنان و کارشناسان حوزه آموزشی و اساتید دانشکده داروسازی افتخاری دیگر در رتبه بندی اعتبار بخشی کشوری برای استان هرمزگان کسب کردند.

دکتر امید صفا افزود: دانشکده داروسازی بندرعباس بعنوان یکی از دانشکده های تازه تاسیس و نو پا در کشور به شمار می رود که توانسته در رقابت با دانشکده هایی که قدمت بیش از ۷۰ سال درکشور دارند در بین ۲۷ دانشکده رتبه سوم کشور را کسب  نماید.

وی عنوان کرد: در فرایند اعتبار بخشی استانداردهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد که دانشکده را با آنها مورد تطبیق قرار می دهند؛ خود ارزیابی، ارزیابی بیرونی، صدور پیش رای و در نهایت جمع بندی ثبت مستندات خود ارزیابی برای ارزیابی بیرونی موجب صدور رای و یا نتیجه نهایی می گردد.

وی ابراز کرد: در این ارزیابی دانشکده های مازندران، شیراز، بندرعباس، تبریز و اصفهان به ترتیب رتبه نخست تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

دکتر صفا تصریح کرد: در ارزیابی اولیه و ارزیابی بیرونی دانشکده دارو سازی بندرعباس به عنوان یک دانشکده نوپا با یک همدلی که بین کارکنان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان بود توانست به این موفقیت دست پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: افتخاری برای ما است که یک دانشکده جوان توانسته برنامه هایش را در حوزه اعتباربخشی ارائه کند و در صدر جدول و در بین دانشکده های برتر کشور قرار بگیرد. و این اتفاق حاصل نمی شد مگر با یک مدیریت و تیم قوی.

دکتر حسین فرشیدی اظهار کرد: قطعا کار ساده ای نیست؛ همه دانشکده های کشور تلاش می کنند که در زمره برترین ها باشند و در اینجا تیم بسیار منسجمی توانسته به این موفقیت برسد.

دکتر غلامرضا اصغری، دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت حمایت از مراکز آموزشی در کسب موفقیت و ارتقاء سطح علمی بسیار اثر گذار است؛ دانشکده داروسازی هرمزگان با وجود اینکه یک دانشکده نو پا توانسته این موفقیت ها را داشته باشد و درکنار دانشگاههای با قدمت بیش از ۶۰ سال خوب ظاهر شود.

 دکتر اصغری ضمن تبریک به مسئولان و تیم کمیته اعتبار بخشی دانشکده داروسازی بندرعباس گفت: امیدواریم همچنان دانشکده داروسازی بندرعباس بدرخشد؛ امکانات بسیار خوبی در اختیار این مرکز آموزشی است تنها کمبود اعضای هیأت علمی در این مجموعه بعنوان یک نیاز احساس می شود که سعی خواهیم کد با تشویق نیروهای تعهدی این کمبود را نیز جبران کنیم.

وی از اختصاص یک داروخانه آموزشی با همکاری وزارت بهداشت برای ارتقاء سطح آموزشی دانشجویان این دانشکده خبر داد و اظهار کرد: داروخانه آموزشی بعنوان محیط اصلی فعالیت دانشجویان رشته داروسازی است که بخش اعظمی از فعالیت های مهارتی خود را در این داروخانه ها می آموزند.

 ١٤:٠٧ - 1400/07/21    /    شماره : ٢٤٥١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٥خروج